Teofarm Antakya Hakkında


Teofarm ANTAKYA geleneksel, yöresel tatları üretirken çevre, insan ve hayvan sağlığına zarar vermeyen bir tarımsal üretimin yapılması, doğal kaynakların korunması, tarımda izlenebilirlik ve sürdürülebilirlik ile gıda güvenliğini dikkate alarak üretim yapan bir işletmedir.


Teofarm Antakya

Bölgede beş nesildir tarımla uğraşan Teoman Ailesi tarafından kurulmuştur. Teofarm ANTAKYA “İyi tarım uygulamaları” sertifikalı ürünlerle Antakya yöresel lezzetlerini sizlerin beğenisine sunmaktadır. Ürünlerimizde İyi Tarım Uygulamalari sertifikalı ürünleri kullanarak insanlarımıza sağlıklı gıda temin etmeyi hedeflemekteyiz. Kaliteli Ürün, Tescilli Marka, Güvenilir Ürün prensibiyle hareket etmekteyiz. Teofarm ANTAKYA; gelecek kuşaklara sağlıklı toprak ve su gibi doğal kaynakları bırakmayı hedefleyen, bu konuda sektörde lider ve örnek bir işletme modelini benimsemiştir.

Teofarm Antakya

Teofarm Antakya

Tomazade Galip Ağa

1890 senesinde doğmuştur.Muğteber ziraatçilerden Mehmet Ali Ağanın mahdubudur(oğlu).Garbhan Paşaköy,Bedirge çiftliği ve Değirmeni ile Oba çiftliği mutasarrıfıdır.Amik gölü etrafında vasığ (geniş) ziraatçileri ,meyve,sebze, hububat ve bakla işleriyle muhitte şöhret sahibidir. Tarık Mumtaz Yazganalp’ın kaleminden Osmanlicadan çeviri:Dr. Olcay Özkaya Duman

Tomaaga Çiftliği

Tomaaga Çiftliği

Ekibimiz