Hakkımızda


Biz kimiz? Neden varız?

 

BİZ, NESİLLERDİR AYNI TOPRAKTA TARIMLA UĞRAŞAN, BİR AİLENİN ÜYELERİ OLARAK…

 

KAYBOLMAYA YÜZ TUTMUŞ ATALIK TOHUMLARIMIZA YENİDEN HAYAT VERMEK, ÖZLEDİĞİMİZ GELENEKSEL LEZZETLERİ YAŞATMAK, KORUMAK, GELİŞTİRMEK VE GELECEK KUŞAKLARA AKTARMAK AMACIYLA YOLA ÇIKTIK. BUNUN İÇİN BİR “YENİDEN DOĞUŞ MODELİ” YARATIYORUZ.

 

ALIŞILMIŞ, SIRADAN ÜRETİM YÖNTEMLERİNE VİZYON, EĞİTİM VE BİLİMİ KATARAK, YENİ BİR BAKIŞ AÇISIYLA, KATMA DEĞERİ DAHA YÜKSEK ÜRÜNLER ÜRETEBİLECEĞİMİZE; KENTİMİZ, ÜLKEMİZ VE DÜNYA İÇİN TOPLUMSAL FAYDA YARATAN BİR ROL MODEL OLACAĞIMIZA YÜREKTEN İNANDIK. BİZCE KUTSAL SAYILABİLECEK MANEVİ VE MADDİ RİSKLER ÜSTLENDİK. KENDİMİZE ÖYLESİNE GÜVENDİK VE BU RİSKLERİ ÖYLESİNE İÇSELLEŞTİRDİK Kİ İŞİMİZE İSMİMİZİ VERDİK.

 

VE TEOFARM DOĞDU!…

 

BİZ FARKLIYIZ ÇÜNKÜ

  • GEÇMİŞİMİZ SAĞLAM, BUGÜNÜMÜZ GÜÇLÜ, DUYGULARIMIZ İYİ, NİYETİMİZ SAF VE TEMİZ.
  • TAM OLARAK YUKARIDAKİ KURULUŞ AMACIMIZA VE BENİMSEYİŞLERİMİZE UYGUN HAREKET EDİYORUZ. SÖYLEDİĞİMİZ VE YAZDIĞIMIZ HER ŞEYİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ.
  • İYİ İŞİN VE İNSANLARI MUTLU EDECEK HER FARKLILIĞIN DEĞER GÖRECEĞİNİ BİLİYORUZ.
  • YÖRESEL VE GELENEKSEL LEZZETLERE DUYULAN ÖZLEMİN FARKINDAYIZ.
  • BİR YAŞAM TARZINI YANSITIYORUZ.
  • İNSANLARA, KADİM KÜLTÜRLERDEN GELİP, TARİHSEL SÜREÇ İÇİNDE YOĞRULARAK ŞEKİLLENEN SAĞLIKLI, DOĞAL, GELENEKSEL TADLARI SUNUYORUZ.

TOMAZADE GALİB AĞA
1890 senesinde doğmuştur.Muğteber ziraatçilerden Mehmet Ali Ağanın mahdubudur(oğlu).Garbhan Paşaköy,Bedirge çiftliği ve Değirmeni ile Oba çiftliği mutasarrıfıdır.Amik gölü etrafında vasığ (geniş) ziraatçileri ,meyve,sebze, hububat ve bakla işleriyle muhitte şöhret sahibidir.

Tarık Mumtaz Yazganalp’ın kaleminden Osmanlicadan çeviri:Dr. Olcay Özkaya Duman

Teofarm Antakya tomaaga